Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Proč?

Recenze  SOLDATO teamu

Proč testujeme?

Proč jsme se rozhodli začít testovat vojenské a outdoorové vybavení a psát o tom recenze na webu SOLDATO.cz? Především proto, že nic podobného na české military scéně není (alespoň nic kvalitního). Je to škoda, protože lidí, jenž se zajímají o tuto tématiku, je v České republice mnoho.

 

Ať už jsou to profesionálové z řad vojáků, policistů, záchranářů či hasičů, nebo i příslušníků airsoftových týmů, military nadšenců a outdoorových aktivistů. Ti všichni si kupují různé specifické vybavení, které se většinou svými užitnými vlastnostmi od běžných výrobků liší a jsou na něj kladeny ty nejpřísnější požadavky na kvalitu.

 

Škála tohoto vybavení je široká - taktické oblečení, batohy, různé taktické vesty a opasky, menší taktické a outdoorové vybavení, nože, věci na přežití, zdravotní vybavení a mnoho a mnoho dalšího.

 

A stejně jako výrobků, je u nás také velké množství různých internetových obchodů s vojenským vybavením. Některé nabízí jen značkové vybavení, některé dávají přednost levným a ne tolik kvalitním výrobkům. Nakonec tu máme i české výrobce, kteří tu více, tu méně úspěšně konkurují zahraničním výrobcům. V tom všem Vám chceme pomoci se orientovat.

 

Co je naším cílem?

Naším cílem je vytvořit webový portál, ve kterém v budoucnu naleznete recenze z testování právě těchto specifických výrobků. Dále zde snad naleznete odpověď na své otázky - co je dobré, co se vyplatí koupit, jak se chová konkrétní výrobek v reálném prostředí. To vše se snad povede i ve spolupráci s Vámi, našimi čtenáři.

 

Věříme, že diskuze pod každou recenzí bude přínosná pro další uživatele. Že se s námi podělíte o své zkušenosti ať už s testovaným vybavením, nebo i s podobným, které vlastníte. Společně tak vytvoříme „databázi“ vojenského a outdoorového vybavení, kde každý najde to, co hledá.

 

Jak testujeme?

Naše testování vždy probíhá v reálném prostředí. Už jsme se setkali s názorem, že jsme ovlivňováni prodejcem nebo výrobcem testovaného vybavení. To je samozřejmě nesmysl. Každou recenzi píšeme s nejlepším vědomím a svědomím a každá recenze je naprosto objektivní. Rozhodně si do toho nenecháme od nikoho mluvit.

 

Každý test se skládá z jasně daných kritérií, které jsou samozřejmě jiné u nože a jiné u batohu. Velký vliv mají také naše subjektivní pocity a předešlé zkušenosti. Testované vybavení srovnáváme s podobnými výrobky, se kterými jsme se už setkali a používali je (i když se to v recenzi nemusí objevit). Samozřejmostí je prověření daného výrobku v těch situacích, ve kterých se nejčastěji používá. Většinou to ale raději trochu přeháníme a vše ženeme do extrému.

 

Jak hodnotíme?

Výrobky od nás získají Metály Kvality. Ty nejlepší pak i Šarži Armádních novin a SOLDATO teamu. Orientace v hodnocení je jednoduchá.

 

Pět metálů získá jen výrobek, který bychom si my sami vzali do ostré bojové akce. Je většinou bezchybný, nebo jsou tam menší chybičky, které není problém si sám upravit.

 

Dva a půl metálu je průměr. Není to špatný výrobek a pravděpodobně Vám bude dobře sloužit na většině akcí. Na druhou stranu nemá v porovnání s konkurencí nic, čím by byl výjimečný a bude tak záležet jen na Vašich preferencích a Vašich financích. Pro opravdu náročné akce půjde pravděpodobně sehnat něco lepšího.

 

Výrobek s nulou metálů je jasný propadák. Je to něco, o čem nemá ani cenu psát. Naším cílem je ale hlavně představit kvalitnější vybavení, proto se ve většině případů budeme snažit vyhýbat „no name“ výrobkům nebo jasně nekvalitnímu vybavení. Nedoporučíme Vám nic, co bychom si také nechtěli koupit. Z toho důvodu se s tak špatným výrobkem na našich stránkách pravděpodobně nesetkáte.

 

Doufáme tak, že pro Vás budou naše recenze přínosné. A pokud Vám pomohou s výběrem toho správného vybavení na Vaše akce (ať už budou jakékoliv a kdekoliv), a Vy se o své zkušenosti s vybavením zpětně podělíte, bude to důkazem, že česká military komunita drží při sobě a dokáže si navzájem pomáhat.  

 

Chcete nám něco vzkázat? Udělejte to. Jsme rádi za každou zpětnou vazbu a děkujeme vám za ni.  

 

SOLDATO team

 

 

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava