Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Taktické vybavení

Pistolové pouzdro RHHolsters

Datum přidání 22.04.2014   Rubrika rubrika: Taktické vybavení    komentáře 0 komentářů   autor autor: SOLDATO Team

Pokud voják nosí záložní zbraň, volí pro ní většinou stehenní nebo opaskové pouzdro. Pokud selže hlavní zbraň, potřebuje ke své záložní zbrani co nejrychlejší a nejpřímější přístup. Jenže je mnoho případů, kdy potřebuje nosit svoji zbraň skrytě, a přesto si zachovat dobrý přístup k ní. Potom by takové pouzdro mělo splňovat dva základní požadavky – nízký profil a jednoduchá pojistka. Toto přesně splňují kydexová pouzdra.

Foto: Kydexové pouzdro značky RHHolster. / SOLDATO Team  

 

Tyto pouzdra, které se v poslední době těší velké oblibě, lze samozřejmě nosit i viditelně. Pro své vlastnosti – rychlé a pohodlné tasení – jsou také velmi oblíbené u sportovních střelců. Ideální jsou však také pro jinou cílovou skupinu. Každý, kdo nosí zbraň pro svoji ochranu (a je ze zákona povinen ji nosit skrytě) kvalitní pouzdro pro skryté nošení zbraně jistě uvítá.

 

RHHolsters

V České republice se kydexovým pouzdrům začala věnovat firma RHHolsters. Tato malá firma začala vyrábět první pouzdra doslova „na kolenou“ v domácích podmínkách. Výrobky se však začaly líbit známým, a tak se RHHolsters začal postupně rozšiřovat a profesionalizovat.

 

Jak se zdokonalovala výroba, tak se zdokonalovaly i výrobky. Dnes jsou pouzdra od RHHolsters vidět na mnoha střelnicích, ale i u profesionálních vojáků.

 

Velkým plusem je, že se majitel firmy sám aktivně zajímá o obrannou střelbu, a je tak schopen pružně reagovat na nejnovější trendy na poli moderní obranné střelby. Za zmínku stojí i to, že RHHolsters jsou schopni vyrobit kydexové pouzdro téměř na cokoliv. Můžete si tedy nechat vyrobit kydexové pouzdro přesně pro váš nůž či zásobníky. Samozřejmostí je i nabídka různých barev.

 

Pistolové pouzdro RHHolster

Foto: Tasení je opravdu bezproblemové. / SOLDATO Team 

Pouzdro na Glocka

Jak je patrné z fotografií, testovali jsme kydexové pouzdro určené pro Glock 19. Tato kompaktní zbraň je téměř ideální pro skryté nošení a osobní ochranu a téměř si o podobné pouzdro říká.

 

Samotné pouzdro je přesným odlitkem spodní části zbraně a zbraň tak do něj přesně zapadne. Zadní část je mírně vyšší a umožňuje tak snadnější zasunutí zbraně.

 

Dále jsou zde bočnice, kterými je přední a zadní díl snýtován pěti oky k sobě. Na zadní straně jsou umístěna opasková oka, přichycená vždy dvěma šrouby. Nic víc, nic miň. Krásně jednoduché a funkční řešení.

 

Výhodou je, že si můžete opasková oka posunout či vyměnit za širší. Také není problém mít variantu pro uchycení na MOLLE vazbu. Šrouby jsou nízkého profilu a při povolování byl trochu problém s jejich měkkostí a deformací drážky.

 

Pistolové pouzdro RHHolsterFoto: Výhodou je nízký profil. / SOLDATO Team

 

Na druhou stranu neničily oděv jako vyšší varianta šroubů. A samozřejmě nesmíte zapomenout na to, že jsou podlepeny lepidlem na závity Loctite a před povolením je nutné je nahřát…

 

Příkladné je zpracování pouzdra. Žádné otřepy, žádná barevná nestálost. Vše je krásně slícováno a uhlazeno. Opravdu krásná práce, na kterou je radost pohledět.

 

Na střelnici i do města

Pouzdro drží na opasku naprosto excelentně a nijak na něm nejezdí. Vzhledem k pevné struktuře pouzdra a jeho prohnutí nelze použít opasek s kovovým zakončením. Se standardními textilními či koženými opasky nebudete mít jediný problém.

 

Po uchycení na opasek pouzdro téměř necítíte. Největší výhodou je již zmíněný nízký profil pouzdra. Není tak problém nosit pouzdro pouze s trochu volnějším trikem, což zejména v létě oceníte.

 

Pistolové pouzdro RHHolsterFoto: Pouzdro RHHolster pro Glock 19. / SOLDATO Team

 

V úvodu bylo řečeno, že jedním z požadavků na kvalitní pouzdro pro skryté nošení je jednoduchá pojistka. Kydexová pouzdra to řeší trochu jinak. Nemají žádnou pojistku.

 

Protože se jedná o přesný odlitek zbraně a také díky konstrukci pouzdra to není potřeba. Zbraň se do pouzdra „zaklapne“ a je bezpečně uložena. Zasunutí zbraně do pouzdra je doprovázeno charakteristickým a dosti silným zvukem.

 

Díky konstrukci pouzdra máte pažbu zbraně krásně přístupnou a nic tak nebrání jejímu pevnému a jistému úchopu. Při tasení překonáte odpor, který je tak akorát slabý pro pohodlné tasení, a stále dost silný, aby zamezil nežádoucímu vypadnutí zbraně.

 

Zapřisáhlé zastánce nějakého manuální zabezpečení můžeme ujistit, že k nežádoucímu vypadnutí zbraně nedošlo ani při opravdu krkolomných činnostech. Také tasení je doprovázeno zvukem a naprosto tiché tasení je tak téměř nemožné.

 

Pistolové pouzdro RHHolsterFoto: Zbraň do kydexového odlklitku přesně zapadne. / SOLDATO Team

 

Verdikt

V našich recenzích jsme již několikrát zmínili, že nejjednodušší řešení je ve většině případů to ideální. Tak je tomu i v případě kydexového pouzdra od RHHolsters.

 

Je určeno pro skryté a bezpečné nošení zbraně a v tomto ohledu naprosto exceluje. Nízký profil, kvalitní provedení a pevnost pouzdra jsou zárukou pro pohodlné a bezpečné nošení vaší zbraně.

 

V krizové situaci oceníte absenci pojistky – jen nahmátnete pažbu a tasíte. Přesto se nechtěné ztráty zbraně bát nemusíte. Ani při neskrytém nošení zbraně nedělá pouzdro ostudu. Za cca tisíc korun se jedná o výbornou investici.

 

A nedostatky? Kromě toho, že pouzdro nešlo dát na opasek s kovovým zakončením vlastně žádné. Pouzdro tak řadíme do naší síně slávy a budeme jej i nadále používat. Bravo a děkujeme, RHHolsters.

 

Klady

+

Minimalistický design

+

Tasení zbraně

+

Zpracování

Zápory

-

Nehodí se na všechny typy opasku

 

Hodnocení SOLDATO teamu a Armádních novin

metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin metál Armádních novin

Jak a proč testujeme?

 

SOLDATO Team a Armádní noviny tento produkt doporučují

 

Šarže Kvality 

Zapůjčil:

Helveti

 


Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava