Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Outdoorové vybavení

Recenze hodinek Garmin Instinct 2X Solar Tactical Edition: Jasná volba. Znovu

Datum přidání 16.01.2024   Rubrika rubrika: Outdoorové vybavení    komentáře 0 komentářů   autor autor: SOLDATO team

Segment hodinek nepatří ke klasickému taktickému vybavení. Přesto je má na ruce snad každý zodpovědný voják. Práce s časem je v naší profesi důležitá. Kromě ukazování času toho ale v současnosti nabízí moderní hodinky o mnoho více. V nepřeberné nabídce si své ideální hodinky jistě vybere každý. SOLATO team je ale zaměřený na recenze vybavení pro vojáky. Takže asi nepřekvapí, že se o hodinky, které jsou dělané hlavně pro vojáky, dost zajímáme. A možná jsme (už zase) našli hodinky, které jsou pro vojáky naprosto ideální. Nebo ne? Rozřešení přinese tato recenze.

Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition

Foto: Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition Wifi Foto


Proč „už zase"? Ono je to těžké. Trh moderních chytrých hodinek je velmi dynamický a nové modely se objevují dost často. Takže to, co ještě před dvěma lety bylo pro nás nejlepší, je dnes už zastaralé. Navíc i samotné testování zabere nějaký čas (pokud to děláte poctivě), poté všechno sepsat... A než se to vydá na web, máme tu nový model. To se mi stalo s hodinkami Garmin Tactix Delta. Než jsem stačil recenzi vydat, byl tu nový model. Ale nebojte se, o zkušenost s Deltami se s vámi podělím na blogu.


Garmin tactix Delta v testu

Foto: Garmin Tactix Delta jsem si zamiloval. Ale doba jde dál... SOLDATO Team


Takže na to půjdu trochu jinak, a v této recenzi vypíchnu to, co mi přijde z mého pohledu opravdu důležité. Moderní hodinky totiž mají tolik funkcí, že vše popsat by vyšlo možná na malou knihu. A protože se bavíme o aktuálním aspirantovi na nejlepší vojenské hodinky, tak se v závěru trochu mrkneme i na srovnání s konkurencí. Pojďme se ale už konečně společně podívat, o jakých hodinkách dnešní recenze bude.


Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition v testu SOLDATO team

Foto: Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition jsou opravdu dělané do vojenského prostředí Wifi Foto


Garmin

Jedná se o model Garmin Instinct 2X Solar Tactical Edition. Každý, kdo se o vojenské hodinky zajímá, zná společnost Garmin. Nebojím se říci, že Garmin je aktuálně leader na trhu s hodinkami určenými pro vojáky a ostatním firmám prostě utekl. Potvrzuje to i fakt, že většina mých kolegů má na rukou nějaké Garminy.


Garmin nejlepší vojenské hodinky

Foto: Taktické hodinky prostě Garmin umí SOLDATO Team


Garmin, zpočátku známý svými GPS navigacemi, před nějakou dobou vstoupil právě i do segmentu hodinek. A v současnosti je jeho nabídka opravdu obrovská. Možná trochu nepřehledná, protože těch modelů je velká spousta. Což se týká i jejich taktických edicí, které právě z civilních modelů vychází. Pro zjednodušení si můžeme říci, že tu máme dva nejoblíbenější modely. Dražší a nadupanější série tactix vychází z vlajkové lodi Garmin Fénix. Cenově dostupnější je pak Tactical edition série Instinct.


Kromě toho ještě Garmin nabízí luxusní model Marq Commander a hybridní Instinct Crossover, spojující chytré hodinky s klasickými analogovými ručičkami. Tyto modely jsou jistě zajímavé, ale jsou tak trochu mimo hlavní proud.


Garmin MARQ Commander jak vypadají

Foto: Garmin MARQ Commander jsou hodně luxusní hodinky SOLDATO Team


První pohled

Design hodinek Garmin Instinct 2X Tactical na první pohled zapadá do military světa. Kulatý ciferník lemuje výrazně strukturované okruží, přichycené na čtyřech místech pomocí torx šroubků. Výsledný dojem je opravdu drsňácký a hodinky už na první pohled ukazují, jaké je jejich zaměření. Na bocích hodinek je vidět standardní garmiňácké rozložení tlačítek, tedy tři vlevo a dvě vpravo. Dýnku hodinek dominuje středový panel senzorů, pod ním je pak otevřený konektor dobíjení. Samozřejmě tu najdete i název, sériové číslo a další údaje.


Pohled na zadní stranu Garmin Instinct

Foto: Garmin u 2X hodně zapracoval nejen na snímačích Wifi Foto


Řemínek hodinek je standardně silikonový, „předehnutý" a uchycený pomocí osiček. I když pěkně zapadá do designu hodinek, někomu může více vyhovovat klasický kyvný řemínek. Pro ty má Garmin snadné řešení v podobě řemínků QuickFit. Řemínek z 2X sejmete a necháte tam jen osičky. Na ty si pak snadno nasadíte jakýkoliv řemínek velikosti 26mm z produkce Garminu. Elegantní řešení, díky kterému si tak hodinky ještě více přizpůsobíte pro své potřeby.


Výměna řemínku Garmin

Foto: Výměna řemínků je u Instinct 2X malinko složitější... SOLDATO Team


I když jsou hodinky kulaté, displej je hranatý, se zkosenými hranami. Specifikem řady Insinct je pak samostatný malý kulatý displej. Po bocích displeje je pak jasně rozeznatelná plocha solárního dobíjení. Displej je monochromatický s rozlišením 176 x 176 pixelů. V době barevných hodinek se to může zdát jako zastaralé řešení, ale má to své opodstatnění a hodinkám to neubírá nic na jejich funkčnosti.


Řemínky Garmin QuitFit

Foto: ...výsledek ale není vůbec špatný Wifi Foto


Velikost hodinek Instinct 2X je konečně trochu větší, konkrétně průměr těla 50 mm a hloubka 14.5 mm. Tohle mě opravdu potěšilo. Větší hodinky mi totiž vyhovují. Kdo by chtěl menší průměr, může sáhnout po modelu Instinct 2 Solar Tactical Edition s průměrem 45 mm. Většina lidí, co měla 2X na ruce byla překvapena jejich nízkou hmotností. Ta je na tak robustní hodinky příjemných 67 g. Veškeré další údaje si můžete přečíst na webu výrobce.


Provnání Garmin Instinct vs. Instinct 2X

Foto: Pro koho je 2X už moc velký, může jít do standardních Instinctů SOLDATO Team


Zkušenosti z používání

Jako první si asi většina uživatelů nastaví displej hodinek. Ten je plně personalizovaný a lze si tam nastavit opravdu mnoho údajů. Základní rozhodnutí je mezi ručičkovým nebo digitálním vzhledem (doporučuji digitální) a mezi barvou podkladu, tedy bílou nebo černou (doporučuji černou). Pak je to už na vás. Možností, co si na hodinky nastavit je nepřeberně. Od tepové frekvence, přes stav baterie, ušlé kroky až třeba po východ a západ slunce. Samozřejmě lze nastavit i různé zobrazení času a data.


Jak se ovládají Garmin Instinct 2X

Foto: Ovládání i nastavení hodinek je opravdu jednoduché Wifi Foto


Je to ale přehledné, na tak malém displeji? Je fakt, že některé údaje jsou hůře čitelné. To důležité, tedy odečet času, je ale vidět většinou perfektně. Na ostatní údaje je třeba (zde tedy záleží na ostrosti vašeho zraku) se trochu více zaměřit. Kontrast je ale dobrý a také odlesky nejsou nijak výrazné. Hodně využitelné je již zmíněný samostatný kulatý displej v pravém horním rohu. Ten je přehledně oddělený a opravdu dobře čitelný. Ideální je tak na zobrazení data nebo třeba stavu baterie.


Odečet času hodinek Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition

Foto: Odečet času je perfektní Wifi Foto


Samotné nošení hodinek je díky kvalitnímu řemínku příjemné. Díky velikosti se hodinky hodí spíše na větší ruce, ale i na menším zápěstí sedí velmi dobře. Otvory pro jazýček jsou odstupňovány po 2 mm, takže to správné nastavení si jistě najdete.


Jak sedí hodinky Garmin Instinct 2X

Foto: Mě osobně větší hodinky vyhovují a na ruce sedí perfektně Wifi Foto


Rozepisovat se o celém menu není obsahem této recenze. Je toho opravdu hodně. Takže jen v rychlosti pro ty, co Garminy vůbec neznají. Obsah je dělen na tři základní kapitoly: Aktivity a aplikace (různé tréninkové režimy, taktické funkce atd.), doplňky (základní přehledy a údaje o různých věcech, jako třeba tepová frekvence, počet kroků, vyhodnocení spánku atd.) a ovládací prvky (rychlý vstup pomocí kulatého menu k různým funkcím, jako jsou stopky, peněženka, budík atd.). Znovu je vše plně nastavitelné a každý si tak může hodinky upravit k obrazu svému. Koho by to trochu více zajímalo, doporučuji si přečíst starší recenzi hodinek Garmin Insinct Tactical, kde je celá problematika trochu více rozepsána.

 

Jaké barvy nabízí Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition

Foto: Černá nebo kojotí? Obě provedení jsou opravdu pěkné SOLDATO Team


Rád bych se teď mrkl na věci, které mě u nových Instinctů 2X opravdu baví a které dle mého názoru stojí za pozornost. Asi největší vychytávkou a novinkou je přidání svítilny, která se u Garminu poprvé objevila u modelu Fenix 7, a která je opravdu návyková. Diody svítilny jsou nenápadně schovány v horní části těla hodinek a pěkně splývají s originálním řemínkem. Na výběr je několik možností aktivace – rychlé svícení pomocí dvojkliku pravého horního tlačítka, pomocí zkratky nebo si svítilnu můžete navolit v ovládacích prvcích.


Svítilna na hodinkách Garmin

Foto: Svítilna na hodinkách je něco, na co si rychle zvyknete Wifi Foto


Svítilna je opravdu všestranný pomocník a hodí se v mnoha případech. Aby toho nebylo málo, je možné si nastavit i různé styly blikání, které se pak hodí v nouzových situacích. A ještě jedna vychytávka tu je. Kromě bílého světla je tu i barevná dioda. Tady mě ale Garmin popravdě trochu zklamal. Očekával bych, že se ve vojenských hodinkách bude nacházet červené světlo. Je tu ale světlo zelené. Červené se nachází v civilní řadě Instinctů 2X. Zvláštní rozhodnutí, se kterým se bohužel nedá nic dělat. Ono se dá s úspěchem využít i to zelené světlo, ale prostě do vojenského prostředí patří červené. Ke svítilně ještě jedno upozornění. Pozor na to, že je to opravdu velký žrout energie. Pokud ji necháte svítit v nejvyšším módu, vycucá vám baterku za půl dne.


Zelené světlo v hodinkách Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition

Foto: Garmin v taktické edici nabízí zelené světlo Wifi Foto


Další z vychytávek, díky kterým má smysl o novém modelu přemýšlet, a která mi na původních Instinctech chyběla, je možnost placení kartou. Znovu velmi užitečný pomocník. Asi každý zná a je fajn, že se tato možnost v nových 2X objevila. Super a díky Garmin.

 


Užitečná funkce, která dost usnadní život, jsou zkratky. Stručně řečeno si můžete navolit, co které tlačítko (nebo kombinace tlačítek) má po dlouhém stisku dělat. Rychle se tak dostanete třeba k nastavení budíku, peněžence, svítilně atd. Zkratek může být až sedm, a jediným problémem je pak si zapamatovat, kde co je. Reálně tedy využívám tak čtyři možnosti.


Využití zkratek v hodinkách Garmin

Foto: Nastavení zkratek je jednoduché a dost to pomáhá SOLDATO Team


Garmin Instinct 2X Tactical jsou označovány jako chytré hodinky. V reálu to znamená, že si je můžete spárovat se svým telefonem. Hodinky vám pak ukazují, kdo vám volá či píše. Zobrazují váš kalendář nebo hodinkami můžete ovládat přehrávanou hudbu. V této době to asi není nic extra, ale dokážete to zjednodušit denní režim a je dobře, že to tyto vojenské hodinky umí. Těch situací, kdy nechcete vytahovat mobil a přesto být v obraze je nespočet.


Chytré vojenské hodinky

Foto: Propojení s mobilem není v segmentu chytrých hodinek nic zvláštního Wifi Foto


Pro vojáky asi nejvíce využitelná funkce jsou „taktické aktivity". Aplikace, dobře známá už z dřívějších taktických modelů Garmin, je u 2X zase o něco dál. Hrají tu dva faktory. Prvním je příjem GPS. Použití nového multi-band GPS přijímače znatelně urychluje načítání GPS pozice. V porovnání s mými staršími Tactix Delta je to až o několik vteřin. Druhým je výdrž baterie. Není problém mít zapnuté GPS několik dnů. Baterie to zvládne. To je něco, co hodně vojáků ocení. O výdrži a baterii ale budu psát až dále.


NAvigační funkce hodinek Garmin

Foto: Navigaci má Garmin na perfektní úrovni Wifi Foto


Jinak je tu klasicky podpora dvou formátů souřadnic, které můžete vidět na jedné obrazovce, ukládání pozice, navigace a mnoho dalších funkcí, které pro orientaci v terénu využijete. Samozřejmostí je neustálé zobrazení vaší polohy dle GPS, pak už jen stačí mapa a nemůžete zabloudit. Díky tomu jsem vlastně přestal nosit samostatný GPS přístroj a spoléhám se už výhradně na hodinky. Spojení GPS a hodinek mi v podání Garminu prostě dává smysl.


GPS navigace Garmin a hodinky

Foto: Garmin konkuruje sám sobě a samostatné GPS válcuje svými hodinkami Wifi Foto


Že to Garmin myslí s hodinkami pro vojáky vážně je vidět i na dvou funkcích, které podporují vaši bezpečnost v taktickém prostředí. První je režim Stealth mode, který vlastně deaktivováním sdílení pozice GPS a bezdrátové komunikace, utají vaši pozici. Tato služba má v reálném taktickém nasazení svoji nezpochybnitelnou výhodu, zvláště v této době, prošpikované elektronickým bojem. Druhou bezpečnostní funkcí je Kill switch. Jednoduše si nastavíte, jakým tlačítkem tuto funkci aktivovat. Po zmáčknutí vám pak hodinky vymažou všechna uložená data v paměti, včetně uložených pozic. Sice to chvíli trvá, ale v reálném nasazení má tato funkce velké opodstatnění.


Hodinky Garmin v reálném nasazení

Foto: Garmin to s taktickými hodinkami myslí vážně SOLDATO Team


Nejen taktikou ale vojáci žijí. Jsou to, tedy většinou, sportovně založení lidé. I v této oblasti je Garmin Instinct 2X Tactical potěší. Jak je známo, hodinky Garmin jsou skvělým sporttesterem. Ať už si jdete zaběhat nebo zvedat železo do posky, 2X vám budou vždy pomáhat s vaším tréninkem. Ani tady mě Instincty nezklamaly a při tréninku mi byly vždy skvělým společníkem.


Garmin Instinct 2X jako sporttester

Foto: Veslo, kolo, činky, běh, plavání... Garmin je všestraný sportovní sporttester SOLDATO Team


Když už jsme u toho trénování, musím zmínit jednu věc, která mě u nových Instinctů chybí. Rád si chodím zaběhat s hudbou, kterou mám v hodinkách a skrze bluetooth sluchátka si ji pouštím. Bohužel tuto funkcionalitu 2X nemají. Asi chápu, že Garmin musí nějakým způsobem jednotlivé modely rozškatulkovat a ne všechny modely budou mít všechno. Ale tohle je něco, co by jistě cílová skupina těchhle hodinek dost využila. No, nedá se nic dělat.


Hodinky Garmin Instinct 2X Tactical toho i tak nabízí více než dost. Umí sledovat vaše zdraví (sledování a vyhodnocování srdečního tepu, sledování dechu, pulzní oxymetr, měření celodenního stresu...), mají spoustu snímačů (barometrický výškoměr, kompas, gyroskop, akcelometr, teploměr), mají detekci nehod a mnoho a mnoho dalšího. Jsou to opravdu mulitfunkční hodinky, které navíc svým designem a zaměřením budou naprosto vyhovovat všem military nadšencům.


Taktické verze hodinek Garmin

Foto: Garmin se svým modelm Instinct 2X ukázal, že hodinky pro vojáky opravdu umí Wifi Foto


Odolnost

Tělo hodinek jako takové je vyrobeno z polymeru vyztuženého vlákny, a v kombinaci s chemicky zpevněným sklíčkem Corning Gorilla Glass splňují hodinky vojenskou normu MIL-STD-810. Můžete tedy s nimi dělat psí kusy a hodinky to přežijí. A v testu se nám to také potvrdilo. Kromě sotva znatelných oděrků na spodku lunety jsou hodinky naprosto v pořádku.


Odolnost hodinek Garmin

Foto: Sklíčko ok, luneta to malinko schytala. Ale jinak jsou hodinky neskutečně odolné SOLDATO Team


Sklíčko je bez sebemenšího škrábance, což kvituji s povděkem. Také vnitřnosti jsou dostatečně odolné a zatím žádné otřesy se na bezproblémovém fungování hodinek nepodepsaly. Vodotěsnost hodinek je udávána na 10 ATM, měly by tedy vydržet tlak odpovídající hloubce 100 metrů. Jakýkoliv kontakt s vodou je tedy naprosto v pohodě. Také řemínek je po testování naprosto bez závad a nedochází k jeho trhání.


U nositelného zařízení je vždy důležitá výdrž baterií, potažmo jejich dobíjení. Někomu nevadí každý večer hodinky dobíjet, ale jsou prostě situace (vojáci vědí...), kdy to není možné. Takže jak na tom jsou z tohoto pohledu Garmin Instinct 2X Tactical? Jednoduše řečeno – výborně.


Dobíjení Garmin USB C

Foto: Nově je dobíjecí kabel s USB C konektorem SOLDATO Team


Všeobecně jsou na tom hodinky Garmin s výdrží velmi dobře, 2X ale posouvají laťku zase o něco výš. Udávaná výdrž 40 dní je v běžném životě naprosto reálná. Jako vždy ale záleží na tom, jak hodinky využíváte. Pokud jim nedáváte moc zabrat, udávanou hranici i překročíte. Naopak pokud denně používáte navigaci, trénink a svítíte si hodinkami po cestě z práce, tak počítejte s menší výdrží. Je to logické.


Hodinky vám ukazují jak procentuální stav baterie, tak i odhadovaný počet dní, po které vám hodinky budou fungovat. Je tu i pokročilá správa napájení (včetně různých režimů úspory baterie), takže si vše přizpůsobíte tak, aby to vyhovovalo vašim návykům. Samotné dobíjení je rychlé, a z 20% na 100% to zvládnete do dvou hodin.


Dobíjení hodinek Garmin

Foto: Dobíjení je dostatečně rychlé a zabere chvilku SOLDATO Team


U nabíjení se mi ale poslední dobou občas vyskytuje jeden problém. Nepevné spojení nabíječky s konektorem. Následkem toho se nabíjení cyklicky přerušuje a obnovuje. Tenhle problém jsem zaznamenal i u některých kolegů. Chyba je ale na straně nabíječky, a stačí jen trochu roztáhnout jistící plíšek. Přesto by na tomhle měl Garmin zapracovat.


Foto: Na Instinctech 2X je standardní garmiňácký konektor SOLDATO Team


Pro mě jsou ale důležité dvě věci. První je solární dobíjení. Díky kombinaci větší plochy solárního panelu a monochromatického displeje mám konečně pocit, že solární dobíjení funguje. Při testech se mi opravdu na přímém slunci o pár procent zvedl stav baterie. Garmin dokonce udává, že se solárním dobíjením (které dle nich vyžaduje 3 hodiny denně na světle o intenzitě 50 000 luxů) je výdrž baterie neomezená. Možné to asi je, nicméně při opravdovém využívání všech funkcí se občasnému dobíjení nevyhnete.


Solární dobíjení u modelu Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition

Foto: Solární panel je u 2X už opravdu dost velký, aby hodinkám reálně pomáhal Wifi Foto


Druhou zásadní věcí je skutečnost, že hodinky v režimu GPS už vydrží více než jeden den. Pokud mám celodenně zapnuté taktické aktivity, tak nabití baterie klesne cca o 20%. Realita je tedy taková, že pokud jedete na takové to standardní týdenní vojenské cvičení, tak dobíjení řešit nemusíte. Co se tedy dobíjení týče, není používání hodinek Garmin Instinct 2X Solar Tactical mého pohledu omezující. A to je jistě dobrá zpráva.


Solární dobíjení Garmin

Foto: S dobíjením si hlavu dělat nemusíte Wifi Foto


Srovnání s konkurencí

Myslím, že v segmentu vojenských hodinek a pro cílovou skupinu, na kterou jsou Garmin Instinct 2X Tactical zaměřené, nemají v současnosti tyto hodinky konkurenci. Bude ale určitě zajímavé je s hodinkami, které kolem sebe vidím, trochu srovnat. Tak jdeme na to:


Garmin Instinct 2X Tactical vs. Luminox / Traser


Garmin Instinct 2X vs Luminox

Foto: Ve své době byly Luminoxy to nejlepší, co jste si do akce mohli vzít SOLDATO Team


Hodinky od Luminox či Traser jsou analogové vojenské hodinky odolné konstrukce, které jsou známé výbornou čitelností ve špatných světelných podmínkách. Ukazují jen čas, datum. Většinou po nich sáhnou profící, kteří chtějí prostě jen pořádné odolné vojenské hodinky. 2X Tactical jde úplně jinou cestou. Ve stejně odolném těle nabízí nepřeberně více funkcí. Tritiovému osvětlení konkurují podsvícením, které lze různě upravit, včetně módu pro NVG. Čitelnost displeje je díky různému nastavení také dobrá.

 

Garmin Instinct 2X Tactical vs. Casio G-Shock


Garmin Instinct 2X vs. Casio G-Shock

Foto: G-Shock jsou mezi vojáky oblíbené, ale Garmin jde jinou cestou SOLDATO Team


G-Shock je velmi obsáhlá řada odolných hodinek Casio. Vyznačují se poměrně "divokým" designem a za mě trochu nepřehledným displejem. Tato kombinace, a u některých modelů i military vzhled, je však pro mnoho vojáků lákavá. Zvláště díky nízké ceně. Bývají analogové i digitální, mají mnoho klasických funkcí. Oproti tomu 2X Tactical kromě klasických funkcí nabízí i chytré funkce a především použitelné GPS, které u G-Shocku budete hledat jen těžko. Cenově jsou 2X o něco výše, ale rozdíl to není závratný. Mnoho nových uživatelů Instinctů přešlo právě z G-Shocků.


Garmin Instinct 2X Tactical vs. Apple Watch


Garmin Instinct 2X vs. Apple Watch

Foto: Apple umí chytré hodinky, ale do military prostředí mají své omezení  SOLDATO Team


Tohle je souboj chytrých hodinek. Apple Watch jsou mezi vojáky k vidění často, ale nejsou to prostě vojenské hodinky. Umí toho hodně a velkým plusem je nespočet různých aplikací. Obrovskou nevýhodou je ale nutnost denního dobíjení. Instinct 2X mají na chytré hodinky velmi dobrou výdrž baterie podporovanou navíc solárním dobíjením.


Garmin Instinct 2X Tactical vs. Garmin Fénix / Tactix


Garmin Instinct 2X vs. Garmin tactix 7

Foto: Tady je to fakt těžké. Garmin nebo Garmin? SOLDATO Team


Konkurence z vlastních řad. Vyšší taktické modely Garminů umí to, co Instinct 2X. Nabízí však přehlednější a větší barevný displej. Oproti 2X mají také podporu Bluetooth sluchátek. Tactix jsou více univerzální a díky ne tak agresivnímu designu se dají nosit i v civilním prostředí, díky čemuž jim hodně vojáků dává přednost. Rozhodující je pak hlavně cena.


Nejlepší vojenské hodinky Garmin Instinct 2X Tactical edition

Foto: Garmin Instinct 2X Solar Tactical edition si dle mého názoru svou pozici nejlepších vojenských hodinek obhájily Wifi Foto


Verdikt

Chytré, odolné, multifunkční GPS hodinky se solárním dobíjením, sadou taktických funkcí a spoustou dalších vychytávek. To jsou Garmin Instinct 2X Tactical. Pokud bych hledal čistě hodinky do práce, jsou 2X jasná volba. V poměru cena (ta je aktuálně 11 900,-) vs. výkon tyhle hodinky prostě nemají konkurenci. Chybějící červené světlo a nemožnost spárování s BT sluchátky jsou tak jedinými vadami na kráse. Jako voják je však dokážete naplno využít, ať už jako navigaci, tak jako sporttester. A samozřejmě jsou to stále hodinky, které přesně a neomylně ukazují čas. Integrovaná svítilna je pak pomyslná třešnička na dortu. V kojotí hnědé jsou to nekompromisní vojenské hodinky, v černé pak získávají trochu více elegance. Pro military zaměřené jedince jsou Garmin Instinct 2X Solar Tactical jasná volba.

 

 

Líbí se nám:

+

Rychlost načítání GPS

+

Výdrž baterie

+

 Čitelnost displeje

Nelíbí se nám:

-

Provedení konektoru nabíjení

-

Předtvarovaný řemínek

 

Hodnocení SOLDATO teamu

 

metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin  metál Armádních novin

Jak a proč testujeme?

 

SOLDATO Team tento produkt testoval a doporučuje jej

 

Šarže Kvality 

Zapůjčil:

Garmin

 

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava