Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Outdoorové vybavení

Recenze tkaniček HappyLoop: Nerozvázatelné tkaničky v akci

Datum přidání 27.09.2023   Rubrika rubrika: Outdoorové vybavení    komentáře 0 komentářů   autor autor: SOLDATO team

Co nechcete aby se vám stalo v akci? Určitě je toho hodně. Co by vás ale asi nenapadlo jsou rozvázané tkaničky. Vím, je to úsměvné. Ale rozvázaná tkanička je sice malicherný, ale pořád problém. Máte uvolněnou botu, můžete si na tkaničku šlápnout a zakopnout. Musíte se někde v klidu zastavit a tkaničky si zavázat. Ne, že by si lidi a vojáci zvláště, neuměli tkaničky zavázat. I když i tady může být problém. Jde spíše o to, že výrobci obuvi volí takové materiály a způsoby výroby, které ve finále způsobují rozvazování tkaniček. Velký problém je obzvláště s kulatými tkaničkami. Co tedy s tím? Odpověď snad nalezneme v dnešní recenzi.

Tkaničky HappyLoop v testu SOLDATO team

Foto: Tkaničky HappyLoop SOLDATO Team

 

Člověk by si řekl, že to snad není problém. Že přeci zavázat si tkaničky umí každý. Opak je však pravdou. Sám mohu potvrdit, a v našich recenzích bot se to dost často objevuje, že jsou prostě tkaničky, které ať zavážete sebepevněji, tak se stejně rozvážou. To je prostě fakt. Co se s tím dá dělat? Možnosti tu jsou...

 

Testujeme jedinečné české tkaničky HappyLoop

Foto: Tkaniček nám došlo několik, takže se na testování mohlo podílet více testerů SOLDATO Team

 

Fenomén rozvázaných tkaniček jsem už v roce 2016 zmiňoval na blogu SOLDATO teamu. Tam také byly dvě rady. Zastrčit si tkaničky za okraj bot nebo si na nich udělat dva uzlíky. Obě varianty stále fungují a zvláště metoda dvou uzlíků je opravdu osvědčená. Doba ale pokročila a jsou i jiné možnosti. Někteří výrobci bot například začali na svou obuv dávat "kapsičky" na tkaničky, které jsou v horní části jazyka. Někde to funguje, jinde hůře nebo vůbec. Další možnost, která se nabízí, je obuv bez tkaniček vybavená zatahovací šňůrou. Vcelku funkční varianta. U obou těchhle řešení je jeden zásadní problém. Jsou fixovány jen na konkrétní typ obuvi. Pokud tedy máte svou oblíbenou botu, která tyto vychytávky nemá, máte smůlu. A musíte použít staré metody. A nebo...?

 

Jak zabránit rozvázání tkaniček?

Foto: Jedna z možností jak eliminovat nehctěné rozvázání tkaniček  SOLDATO Team

 

Nebo můžete sáhnout po speciálních tkaničkách, o nichž jejich výrobce tvrdí, že se nerozvážou. O co jde?

 

Nerozvázatelné české tkaničky HappyLoop

Foto: Jít na trh s "obyčejnými" tkaničkami je poměrně odvážné SOLDATO Team

 

Jedinečné české tkaničky HappyLoop

Musím přiznat, že potom, co mě kontaktovala firma HappyLoop s nabídkou testu jsem opravdu dlouho zvažoval, jestli do toho jít. "Přeci nebudu testovat takovou maličkost, jako jsou tkaničky", říkal jsem si. Ale vzhledem k tomu, že rozvázaných tkaniček a problémů s tím vznikajících kolem sebe vidím stále dost (jo, i mě se to stalo. A fakt nechcete na tělesném přezkoušení zastavovat a zavazovat si tkaničky), nakonec jsem souhlasil a do testování a recenzování nerozvázatelných tkaniček HappyLoop jsem šel.

 

Jaké zvolit tkaničky do obuvi?

Foto: V Zephyrech sedí tkaničky jak ulité SOLDATO Team

 

Domluvil jsem se s Martinem, majitelem firmy HappyLoop, a ten mi několik kusů tkaniček poslal. Samozřejmě jsem ho hned vyzpovídal, abych věděl co a jak. HappyLoop vznikl v roce 2016, i když nápad na veselé a barevné tkaničky byl v hlavě už rok před tím. Finální realizace ale nebyla vůbec jednoduchá. Šlo o to vytvořit unikát. Nakonec vše dobře dopadlo, tkanička se vyrábí v České republice a technologie zavazování je chráněna patentem.

 

Test a recenze tkaniček HappyLoop

Foto: Testovat tkaničky? Ale jistě, proč ne?  SOLDATO Team

 

První pohled

Na první pohled to jsou tkaničky. Co byste také čekali jiného? Ale už při prvním dotyku a po detailnějším průzkumu je jasné, že to nejsou jen tak obyčejné tkaničky. Jsou hodně strukturované. Respektive díky speciálnímu tkaní jsou na nich pravidelné výstupky. Hned je mi jasné, k čemu to je. Výstupky se do sebe zaříznou a nepovolí. Taková je alespoň má teorie. Jestli to tak ale opravdu bude, ukáže až praxe.

 

Tkaničky které nejde rozvázat

Foto: Zřetelné vroubkování dělá tkaničky HappyLoop jedinečnými SOLDATO Team

 

Jinak tkaničky jsou různých délek (od 100 do 280 cm) a různých veselých barev. Mít veselé tkaničky je totiž filosofie firmy HappyLoop. Takhle barevné tkaničky jsou fajn do civilu pro různé sportovce i denní nošení, ale v armádním prostředí s nimi parádu neuděláte. Pokud tedy nesloužíte u hodně punkové jednotky. Po určitém váhání a na přímou objednávku profesionálních vojáků ale vznikly i tkaničky pro vojáky, které jsou samozřejmě typicky černé. I černá může být pro někoho veselá. Škoda jen, že se zatím nedělá i pouštní verze. Ale dle výrobce se s tím do budoucna počítá.

 

Veselé tkaničky HappyLoop

Foto: Barevné tkaničky jsou veselé...  SOLDATO Team

 

Tkaničky jsou samozřejmě statické a vypadají opravdu pevně. Přetrhnout asi jen tak nepůjdou. Materiálově se jedná o 100% polyester. Také jejich zakončení vypadá kvalitně a roztřepení by nemělo hrozit. Celkově tkaničky HappyLoop vypadají jako kvalitní český produkt, na který se člověk může spolehnout.

 

Kvalitní české tkaničky HappyLoop

Foto: Tkaničky mají opravdu dobré zakončení SOLDATO Team

 

Zkušenosti z používání

Tak, jdeme tkaničky dát do bot. Ale před tím je důležité si určit správnou délku. Vypadá to možná jako banalita, ale právě délka hraje význačnou roli. Díky správné délce totiž budete mít správnou velikost výsledného oka a tím zabráníte možnému zachycení o cokoliv. Délku je dobré zvolit tak, aby po zatáhnutí obuvi tkanička přesahovala cca 25 cm. Tím docílíte optimální smyčky. Na webu HappyLoop je edice tkaniček "Army", jejichž délka je 220 cm. To je pro fasované vojenské obutí naprosto ideální délka.

 

Jak správně zavázat obuv

Foto: Do fasovaných kanad sedí jdou tkaničky bez problémů SOLDATO Team

 

Fajn, takže délku máme a jdeme navázat tkaničky do bot. Trochu jsem měl obavy, že do některých bot s užšími očky nepůjdou tkaničky HappyLoop pro svoji tloušťku navázat. Ale naštěstí šly do všech bot co mám a nenašel jsem boty, do kterých by nešly. Pokud náhodou máte botu s opravdu malými očky a tkaničky tam nepůjdou, dejte mi prosím vědět dole v komentářích. Jinak jak do fasovaných "kanad", tak i do nejoblíbenější české vojenské boty (Lowa Zephyr), tkaničky dostanete naprosto bez problémů.

 

Jak navléci tkaničky do bot?

Foto: Ani s menšími očky není problém SOLDATO Team

 

Jdeme na to nejdůležitější, a to je zavázání bot. Manipulace s tkaničkami je příjemná. Při utahování je úplně cítit, jak se do sebe tkaničky zakousávají. Zajímavý pocit. Ihned po utáhnutí mám na noze pocit, že je bota opravdu dobře a pevně zavázaná. Je to cítit i po prvních krocích. Opravdu je to jiný pocit než u běžných tkaniček a musí se to zažít. Zajímavé.

 

Pár rad jak správně zavázat obuv

Foto: I nerozvázatelné tkaničky musíte správně dotáhnout SOLDATO Team

 

A jak je to tedy s deklarovanou nerozvázatelností? Osobně jsem s tkaničkami neměl sebemenší problém a nikdy se mi nestalo, že by se tkaničky HappyLoop samovolně povolily. A to samozřejmě v jakémkoliv terénu a při jakékoliv činnosti. Ale jak se říká, víc hlav víc ví. A protože jsme od firmy HappyLoop dostali tkaniček více, tak tkaničky zkoušelo i více testerů. No, a jednomu z nich se tkaničky povolily...

 

Nerozvázatelné tkaničky v akci

Foto: V naprosté většině případů se tkaničky opravdu samovolně nerozvážou SOLDATO Team

 

Těžko říci, čím to bylo. Jednalo se o tkaničky 160cm dlouhé, navlečené v Zephyrech. Přitom další tester se stejnými tkaničkami i botami žádný problém neměl. Stejně tak jako další testeři. Možná to bylo způsobeno špatným dotáhnutím, možná se někde o něco zachytil. Nicméně to považuji za statickou chybu. V 99% se tkaničky samovolně nepovolí. A při opravdu dobrém zavázání a utáhnutí snižujete riziko téměř na nulu. Takže ano, jsou to tkaničky, které se nerozvážou. Ale někdy se to stát může. Nic není stoprocentní.

 

Fenomén rozvázaných tkaniček

Foto: Při povolování může nártová brzda dělat problémy SOLDATO Team

 

Je po akci, jdeme sundat boty. Jak se tkaničky rozvazují, pokud to tedy sami chcete? Rozvázání smyčky je v pohodě a není s tím sebemenší problém. Horší je to při povolování obuvi, respektive s vytahováním tkaniček z oček. Zde se u některého typu obuvi s kovovými očky stává, že se tkanička zadrhne. Obzvláště citelné je to v nártové brzdě, kterou má většina bot. Tady je tomu potřeba věnovat větší pozornost, tkaničku "narovnat" a vytáhnout. Je to trochu zdlouhavější ale nebojte, boty si nakonec povolíte. Je to něco za něco. Rychlost vyzouvání se malinko prodlouží, ale není to nic, z čeho by bylo potřeba mít obavy.

 

Správně zavázané boty je základ

Foto: Určit správnou délku tkaniček je základ SOLDATO Team

 

Odolnost

Co napsat k odolnosti u tkaniček? Jo, jsou v pohodě. Jsou pevné a ani po delším testování tu není náznak prodření či roztržení. A hoď kamenem, komu se nikdy nepřetrhly tkaničky. Odolnost v tahu jsem tedy netestoval, ale v nouzi s nimi uděláte i v rámci SERE hodně parády. S povděkem kvituji opravdu kvalitní zakončení tkaniček, které stále drží a tkaničky se tak netřepí. Což je u některých tkaniček opravdu otravné.

 

Pozor při výběru tkaniček

Foto: I kvalitní produkt můžete časem opotřebit SOLDATO Team

 

Ale protože jsme v SOLDATO teamu opravdu důslední, pár maličkostí je potřeba zmínit. V prvé řadě je to malinké vyhlazení po delší době užívání. To je ještě znásobeno ošetřováním obuvi. Pokud boty krémujete i přes tkaničky, tak se tomu moc nevyhnete. Naštěstí je vroubkování stále dost patrné a hlavně funkční. Druhou neřestí je občasné vyjetí vlákna. Na nejdéle testovaných tkaničkách na nízkých Zephyrech je mírné občasné roztřepení dost zřetelné. Ale jsou to tkaničky, tedy spotřebák. Pořád slouží a věřím, že ještě dlouho sloužit budou. A až odejdou do tkaničkového ráje, v klidu za pár stovek koupím nové.

 

Foto: S tkaničkami HappyLoop jsme ve finále spokojeni SOLDATO Team

 

Verdikt

Jedinečné tkaničky, které se nerozvážou. Tvrzení na webu HappyLoop je odvážné. Po testování už vím, že tkaničky jsou opravdu jedinečné. S něčím podobným jsem se ještě nesetkal. No, ale možnost že se rozvážou tu je. I když hodně, hodně malá. U tkaniček za 270 Kč jsem s tím ale naprosto v pohodě. Protože s tkaničkami HappyLoop jsem celkově opravdu spokojený. Jsou pevné a odolné, ani po delším užívání nemám pocit, že by hrozilo jejich proříznutí a přetrhnutí. Pokud mám boty s problematickými tkaničkami, které se povolují, a zároveň mají vhodná očka, nebudu váhat a tkaničky HappyLoop si bez obav zakoupím Je to malá investice, která ale přinese velké a hmatatelné výsledky. Nebudu muset řešit samovolně rozvázanou botu.

 

 

 

 

 

Líbí se nám:

+

Neotřelý nápad

+

Pevnost tkaniček

+

Kvalitní zakončení

Nelíbí se nám:

-

Zatím jen jedna military barva 

-

Mírné zadrhávání v kovových očkách

 

Hodnocení SOLDATO teamu a Armádních novin

 

metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin metál Armádních novin

 

 

SOLDATO Team a Armádní noviny tento produkt doporučují

 

Šarže Kvality

 

 

Jak a proč testujeme?

Zapůjčil:

 

HappyLoop

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava