Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Oblečení

Rukavice Oakley SI Assault Gloves

Datum přidání 13.03.2013   Rubrika rubrika: Oblečení    komentáře 4 komentářů   autor autor: SOLDATO team

Kromě nohou jsou především ruce hlavní pracovním nástrojem vojáka. Ruce potřebujeme k většině našich činností a prostě se bez nich neobejdeme. Je proto až s podivem, kolik vojáků kvalitní ochranu rukou stále podceňuje.

Rukavice OakleyFoto: Rukavice Oakley jsou ideální do horkého podnebí / SOLDATO Team , se svolením AČR
 

Nepodceňujte nošení taktických rukavic

Při taktické činnosti, a to ať na cvičení nebo při ostrém nasazení, jsou situace, kdy si ruce můžeme zranit více než dost. Většinou jde o různé drobné odřeniny při pádu, které jsou bolestivé a většinou i hodně krvácejí. Přitom řešení je více než jednoduché. Používat kvalitní taktické rukavice.

 

Taktických nebo střeleckých rukavic je obrovské množství. Dalo by se říci, že každá firma, která má něco dočinění s taktickou výstrojí, nabízí minimálně jeden model. Rukavice, stejně jako většinu jiného vybavení, jste schopni sehnat v různém stupni kvality a také ceny. U rukavic musíme brát v potaz ještě jednu vlastnost. Víc než cokoliv jiného podléhají zničení. Je tedy dobré najít rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou.

 

Rukavice OakleyFoto: Rukavice Oakley SI Assault Gloves / SOLDATO Team

 

Rukavice Oakley

Měli jsme možnost dlouhodobě zkoušet taktické rukavice Oakley Factory Pilot Glove, někdy označované jako Oakley SI Assault Glove. Firma Oakley je military příznivcům známá především výrobou taktických brýlí, kde patří bezesporu ke světové špičce. Oakley ale vyrábí mnoho dalšího taktického vybavení a rozhodně si s ním nedělá ostudu.

 

Oakley SI Assault Gloves jsou klasické pětiprsté rukavice. Na první pohled si všimneme masivní karbonové ochrany kloubů ruky. Máme zkušenost, že na většině rukavic je tato ochrana nepříjemná na nošení. Buď tlačí, nebo omezuje v hybnosti. U Oakley rukavic jsme se s ničím podobným nesetkali, po prvním nasazení se vše vytvaruje a pak již skoro nic necítíte.

 

Rukavice OakleyFoto: Rukavice Oakley jsou velmi oblíbené v Afghánistánu  SOLDATO Team , se svolením AČR

 

Dalším materiálem použitým na rukavicích je především kůže. Ta je na spodní části ukazováčku a prostředníčku ještě vyztužená. Přesto se úplně neztrácí cit v prstech a rukavice tak poskytují poměrně jistý úchop i drobnějších věcí. Kůži doplňují další materiály, jako je nylonová síťovina, Lycra, Spandex nebo Neopren. Tyto materiály jsou kombinované a na různé části rukavice jsou použity materiály, které se k tomu účelu nejlépe hodí.

 

Manžetová část se dotahuje pomocí pásku se suchým zipem. Ten sice po dlouhodobém používání ztratil něco málo ze své přilnavosti, ale stále plní svoji funkci. Příjemným detailem je mírné vyoblení na spodku manžetové části, které je zdrsněné malými umělohmotnými kuličkami. Toto řešení usnadňuje nasazování rukavic a funguje opravdu výborně. Dalším užitečným detailem jsou malé větrací otvory v horní prstové části rukavic.

 

Rukavice OakleyFoto: Při nasazování pomáhá i vykrojení na rukavicích  / SOLDATO Team

 

Zkušenosti z nasazení

Tyto rukavice jsou velmi oblíbené především v horkých klimatických podmínkách mise v Afghánistánu. Zde se více než dobře osvědčily. Samozřejmě se v nich také zapotíte, ale zásluhou větracích otvorů v horní části se udržuje přijatelné vnitřní klima. Díky tomu nemáte tendenci je neustále sundávat z rukou a dá se v nich vydržet celý den. Tím si ruce stále chráníte a minimalizujete riziko jejich poranění. V zimních podmínkách ale nejsou moc dobré, protože jejich schopnost zahřát je minimální.

 

K hlavním přednostem rukavic Oakley bezesporu patří jejich odolnost. Jsou to zatím jediné rukavice, které mi bez větší úhony přečkaly půlroční nasazení v Afghánistánu. Byly používány skoro každý den při nejrůznějších činnostech. Objevilo se pár škrábanců na povrchu kůže, ty však na ochranu rukou nemají žádný vliv. Po asi ročním používání se rozjelo šití v prostoru mezi palcem a ukazovákem. Vznikla tak malá dírka, ale rukavice se stále dají nosit. Kromě snížené funkčnosti suchého zipu je to tak zatím jediné poškození, které se objevilo.

 

Oakley SI Assault Gloves

Foto: Rukavice Oakley SI Assault Gloves / SOLDATO Team 

 

Co mi na rukavicích Oakley chybí, je nějaké poutko pro upevnění na opasek či vestu. Pokud rukavice občas sundáte, je dobré je někde připevnit a mít je tak po ruce. Řešení bylo jednoduché – našití očka z parašňůry. Dalším nedostatkem může pro někoho být krátká manžetová část. Já to naopak považuji za výhodu. Tohle je už ale o konkrétních preferencích každého uživatele, neboť každému vyhovuje trochu něco jiného.

 

Foto: Rukavice Oakley SI Assault Gloves / SOLDATO TeamFoto: Při ovládání zbraně není žádný problém / SOLDATO Team 

 

Verdikt

Pokud hledáte rukavice na letní období, které ochrání vaše ruce i v těch nejnáročnějších podmínkách, jsou Oakley SI Assault Gloves ideální volbou. S cenou kolem 1100,- Kč sice patří mezi ty dražší modely, ale zase vám pravděpodobně vydrží více než jednu sezónu. Je však třeba si uvědomit, že se nejedná o univerzály a nejlépe jim svědčí teplé prostředí. Na zimu bych volil jiný model. Při správném ošetřování vám vydrží opravdu dlouho a absence poutka se dá lehce vyřešit. O jejich odolnosti svědčí i fakt, že jsou velmi oblíbené také mezi motorkáři, což nám potvrdili kluci z motomanbrno.cz. Tímto jim také děkujeme za zapůjčení tohoto modelu rukavic. 

 

Klady

+

Vysoká odolnost

+

Solidní odvětrávání

+

Dobře přizpůsobitelná kevlarová ochrana kloubů

Zápory

-

Absence upínacího poutka

-

Nevhodné na zimní období

 

Hodnocení SOLDATO teamu a Armádních novin

metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin   metál Armádních novin metál Armádních novin

Jak a proč testujeme?


 

 

SOLDATO Team a Armádní noviny tento produkt doporučují

 

 

 

Šarže Kvality


 

Zapůjčil:

motomanbrno.cz


Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

Komentáře

avatar
mart Datum: 17.05.2015 Čas: 13:21

U každého testovaného produktu je zmíněno, kdo nám ho k testu poskytl. Cena v recenzi je tedy ta, za kterou tento prodejce v době testování produkt nabízí.

avatar
Fajfka Datum: 16.05.2015 Čas: 23:45

Také by mě zajímalo, kde se v české republice dají tito rukavice sehnat za zmiňovaných 1100,-?

avatar
Efisek Datum: 21.03.2013 Čas: 09:25

Dobrý den, mám tyto SI Gloves první sezonu a zatím naprostá spokojenost. Dle mne se dají nosit od jara do podzimu. Použité materiály jsou fakt kvalitní, cit v prostech mne mile překvapil. Dokonce se v nich dá ovládat dotykový displej různýchpřístrojů, který reaguje obvykle jen na lidskou kůži. Jediné, co mi vadilo bylo, že se v ČR nedají koupit za uváděných 1100 Kč (možná pro příslušníky ozbrojených složek), nýbrž za cca 1500 Kč. Já jsem si je nechal poslat z Anglie a vyšlo to na 1200 Kč. Navíc velikosti v TAN byly na výběr jen XL a L a to je tak pro chlapy, ale pro holky je třeba mít i M. Těší mne, že vidím na našch vojácích špičkové vybavení a zároveň mne mrazí z toho, že si ho musí kupovat sami.

avatar
WalterCZ Datum: 14.03.2013 Čas: 17:03

Vypadají opravdu zajímavě. Já jsem si koupil a používám Mechanix M-Pact, dají se sehnat do 800Kč a zatím si nemůžu stěžovat. Mají akorát dlouhé prsty, přiměřený cit v nich a v zimě (nebo spíš teď na jaře) i trošku zahřejí.

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava