Testneme to za Vás
Pro Vás
RecenzeBlog

Rady zaplacené potem

Čas je drahý

Datum přidání 19.03.2016   Přečteš za... Přečteš za 2 min.   komentáře 0 komentářů   

Hodinky, tedy přístroj k určení času, používá kde kdo.  Vojáky nevyjímaje. Jsou samozřejmě „drsňáci“, kteří na zjišťování času jdou jinak. Namátkou Chuck Norris, který prostě určí kolik je hodin a čas se mu přizpůsobí…

Hodinky

 

My normální smrtelníci se ale musíme spolehnout na hodinky. Na to, jaký typ je ideální, neexistuje odpověď. Vlastně ano. Ideální jsou ty, které máte u sebe, vyhovují vám a fungují. Ideální hodinky přesně pro vás tedy nevyberu. Můžeme se ale společně podívat, jaké hodinky jsou mezi profesionály nejvíce používané.

 

Co by nás mělo u hodinek hlavně zajímat? Především samozřejmě čas. Snadnost jeho odečtení za jakýchkoliv podmínek a přesnost. Dále mechanická odolnost (vodotěsnost považuji za standard) a celková výdrž. To je asi naprostý základ pro každého. Různé funkce, design a cena už jsou velmi individuální záležitost.

 

Pokud se tedy budeme bavit o klasických náramkových hodinkách, tak zjednodušeně řečeno můžeme sledovat tři hlavní proudy.

 

První jsou oldschool. Hodinky, které prostě ukazují čas, většinou i datum. A to zásadně analogově. Nic víc a nic míň. Zato to ale dělají velmi dobře. Jsou odolné, použity jsou nejkvalitnější materiály. Čas můžete odečítat za jakýchkoliv světelných podmínek bez nutnosti cokoliv jiného mačkat, a to především díky použití tritia. Jsou také vcelku drahé... Mezi hlavní představitele patří modely od Luminox, Traser a Marathon.

 

Druhý proud se dá označit za klasický, a je pravděpodobně nejrozšířenější. Hodinky jsou to relativně levné, přitom dostatečně odolné a s mnoha dalšími funkcemi. Nejčastěji se objevuje datum, budík, druhý čas, stopky atd. Tedy funkce, které jistě najdou využití. Klasické hodinky se dělají jak v analogovém, tak i digitálním provedení. Velmi často je vidět i kombinace. Z těch nejpoužívanějších můžeme zmínit Casio, a jejich odolnou řadu G-Shock nebo modely Expedition od Timexu.

 

Poslední proud by se dal nazvat Hi-Tech. Tyto hodinky už jsou vlastně malými počítači. S úsměvem by se dalo říci, že umí všechno, a někdy i zjistíte kolik je hodin... Kromě času a klasických funkcí tak mají například výškoměr, digitální kompas, GPS, měřič tepu a mnoho dalších funkcí, které většinou běžný smrtelník ani nevyužije. Tyto hodinky jsou vesměs digitální a s odolností na tom nejsou vůbec špatně. Cena odpovídá použitým funkcím. Mezi nejznámější představitele patří Suunto a v poslední době i Garmin.

 

Jak vidno, vybere si opravdu každý. Modelová nabídka je dostatečná, stejně tak nabídka funkcí a v neposlední řadě i cenový rozsah. Je tedy jen na vás, čemu dáte přednost. Každý má jiné preference, jiné nároky. Pro někoho jsou to jen hodinky, pro jiného trenér nebo designový doplněk. Platí však, že je lepší mít nějaké fungující hodinky, než mít super tacticool nefungující.

 

Hodinky k naší práci neodmyslitelně patří a používáme je denně. Při určitých akcích se bez nich jen těžko obejdeme. A někdy může být i rozdíl v jediné minutě právě ten pověstný rozdíl mezi životem a smrtí.

 

Přidej komentář

Přidávat diskuzní příspěvky a hlasovat pro článek mohou jen registrovaní. Prosím zaregistrujte se nebo se přihlašte!

arr

Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu provozovatele stránek zakázáno | © 2012 Armadninoviny.cz

Tvorba webových stránek Opava